Doporučené odkazy pro oblast oftalmologie

 

Glaucoma Research Foundation

Stránky výzkumné nadace Glaucoma, což je národní nezisková organizace, která se zabývá léčbou glaukomu. Společnost byla založena v roce 1978 v San Francisku a financuje výzkum glaukomu v celosvětovém měřítku.

 

American Academy of Ophthalmology 

Americká akademie oftalmologie je největší sdružení oftalmologů a očních chirurgů na světě. Akademie sdružuje 32 000 lékařů. Stanovuje normy pro vzdělávání oftalmologů, neustále podporuje vývoj v oblasti léčby a diagnostiky. Posláním Americké akademie oftalmologie je chránit zrak a posílit kvalitu života tím, že slouží jako obhájce pacientů a veřejnosti, prosazuje profesi oftalmologie.

 

National Eye Institute (NEI)

NEI byla založena 16. 8. 1968, kdy prezident Lyndon B. Johnson podepsal zákon o zákazu diskriminace. Nový institut NIH byl první vládní organizací věnovaný výhradně výzkumu lidských zrakových nemocí a poruch.

 

American Journal of Ophthalmology

American Journal of Ophthalmology je recenzovaná vědecká publikace, která vítá předložení originálních dříve nepublikovaných studií zaměřených na oftalmology a odborníky popisující klinické vyšetření, klinické pozorování a klinicky relevantní laboratorní vyšetření. Publikováno měsíčně od roku 1884.

 

JAMA Ophthalmology

JAMA publikuje nepřetržitě od roku 1883. Jde o mezinárodní odborné časopisy lékařského zaměření. JAMA je členem rodiny časopisů JAMA Network, která zahrnuje 11 odborných časopisů. JAMA je nejrozšířenějším lékařským časopisem na světě s více než 320 000 příjemci tisku, 1,2 miliony příjemců elektronických obsahů a více než 20 milionů každoročních návštěv na webových stránkách časopisu.

 

Další informace: Podpora a služby > Podpora pro oblast oftalmologieMateriály pro Vaše pacientyNabídka vzdělávání